Ha már a kezedben van az OKJ-s papír, akkor itt az idő, hogy munkát keress vele. Ehhez nyújtunk most segítséget.
Írj önéletrajzot!
Persze nem mindegy, hogy milyen az adott önéletrajz, mert a munkáltató ez alapján fog megítélni és behívni egy személyes beszélgetésre. Fontos a jó tagolás és a könnyű áttekinthetőség. Mindenképp jó benyomást teszel, ha személyesen viszed be az adott munkahelyre az önéletrajzod. Előny, ha tudod, ki az a munkatárs, aki a beérkező önéletrajzok elbírálásában dönt. Ne használj sablonokat, lelkesen írj és add el magad!
Járj alaposan utána a munkakörnek!
Kérdezz utána, pontosan milyen munkakörbe, milyen feladatra hirdették meg az adott állást, és gondold át, mik azok az erények és képességek, melyek abban a konkrét munkakörben lényegesek. Emeld ki ezeket az önéletrajzodban, motivációs leveledben! Gondolkodj a munkaadó fejével: mi az, amit a legszívesebben hallana a leendő munkatárstól? Mik azok a készségek, előnyök, melyet leginkább olvasna egy önéletrajzban? Próbáld pontosan azt visszaadni, amit leginkább vár egy pályázótól! Hitesd el, hogy TE vagy a lehető legjobb (vagy az egyetlen jó) választás, és érvelj, hogy miért!
Semmiképpen se állíts valótlant!
Ez sajnos úgyis hamar kiderül, ami meglehetősen kínos mindkét fél számára.
És hogyan tovább?
Regisztrálj önéletrajzoddal az állásportálokra! Mindenhol jelöld meg a megszerzett szakmai végzettséged, ha voltál gyakorlaton, írd be a gyakorlati helyed is, mint szakmai tapasztalatot! Böngészd át az apróhirdetési portálok álláshirdető rovatait! Ha találtál egy jónak tűnő álláshirdetést, és jelentkeztél is rá, NE hagyd abba a keresést, ne tegyél fel mindent egy lapra! A minőség mellett a mennyiségre is figyelj! Ha komolyan állást keresel, ne teljen el úgy nap, hogy nem adtad be egy új helyre az önéletrajzodat!