Jelentkezési határidő
A felsőoktatásba március 1-ig kell jelentkezni, viszont az OKJ képzések esetében több időnk van gondolkodni, hiszen itt elég júniusig beadni a jelentkezés.
Tanulmányok díja
Az OKJ képzések megszerzése ingyenes lehet addig az évig, amelyikben betöltöd a 22. életéved. Évvszeteseknek +1, SNI személyeknek +3 év jár. A felsőoktatásba a megszerzett pontoktól és az államilag támogatott helyek számától függ, hogy ingyenes-e a képzés. Egyébként a képzések díjai nagy szórást mutatnak mindkét típus esetében.
Hallgató jogviszony előnyei
Mind az OKJ-s képzések, mind az egyetemi szakok esetében jár diákigazolvány, egészségbiztosítás, árvaellátás. Családi pótlék csak az OKJ-s képzések esetében. Ha önköltséges képzésre vesznek fel az egyetemre, sem szociális ösztöndíjat, sem tankönyvtámogatást, sem tanulmányi ösztöndíjat nem kaphatsz.
Hallgatói szerződés
Az OKJ-s képzések esetében nem kell ezt aláírnod, vagyis nem leszel röghöz kötve. Ha állami ösztöndíjas vagy részösztöndíjas leszel a pontszámaid alapján, akkor alá kell írnod a hallgatói szerződést, igen kemény feltételekkel. A hallgatói szerződés aláírásával vállalod, hogy legalább a képzési idő másfélszerese alatt diplomát szerzel, illetve a végzést követő 20 éven belül a képzési idő kétszereséig itthon dolgozol társadalombiztosítási jogviszonyban.
Külföldi tapasztalat
Az OKJ-s képzéseknél Leonardo-program, az egyetemi képzéseknél az Erasmus-program biztosít számodra némi külföldi tapasztalatot a tanulás évei alatt. Az egyetem esetében ezt mindenképp érdemes kihasználni, hiszen azután a röghöz kötés miatt kevésbé leszel mobilis.